دستگاه سیل القایی چیست

ماشین آلات پرکن و بسته بندی دستگاه پلمپ سیل القایی

دوشنبه 19 مهر 1400

دستگاه سیل القایی یا پلمپ سیل القایی برای پلمپ ورق ­های آلومینیومی بر روی دهانه بطری ­های پت و شیشه ای و پلاستیکی ساخته و تولید شده است. سیل القایی جهت اتصال ورقه ­ها یا فویل آلومینیومی به وسیله حرارت القا شده بر بطری می­ باشد. روش سیل القایی یک روشی عالی جهت درزبندی و سیل کردن درپوش ظروف است. 

دستگاه سیل القایی در صنایع شیمیایی، غذایی و دارویی کاربرد دارد و جهت بسته بندی بطری ­های شیشه ­ای و پلاستیکی می­ باشد. سیل کردن ورق­ه ای آلومینیومی بر روی دهانه بطری ­ها، باعث بهداشتی بودن محصولات، نگهداری آسان و مانع از ریخته شدن محصولات می ­شود.

پیش از شروع کار با دستگاه سیل القایی باید نکات زیر را رعایت کنید:

1-  درب بطری­ ها برای سیل کردن ترجیحا به صورت پیچی بسته شوند. در این مدل، واشر آلومینیومی را در درب بطری جهت سیل القایی قرار داده و سپس با دستگاه سیل القایی، پلمپ را روی دهانه بطری سیل کنید.

2-   بین جنس واشر و بطری باید هماهنگی باشد و باید جنس واشر را سازگار و مناسب با جنس بطری انتخاب و خریداری کنید.

دستگاه-پلمپ-سیل-القایی 

دلایل استفاده از دستگاه سیل القایی

بسته بندی مقاوم

با سیل کردن بطری ­ها مانع از ریخته شدن محصولات و نفوذپذیری گرد و خاک به درون بطری می ­شود. به بیان دیگر، از محصولات در برابر ورود اکسیژن، بخار آب و آلودگی محیط و ... محافظت می ­کند و اینگونه به طولانی ­تر شدن عمر آن ها کمک می ­کند. گاهی برای طولانی تر کردن طول عمر محصولات بعضی از بسته ­ها، از ماده جذب کننده اکسیژن استفاده می ­شود. دستگاه سیل القایی فشار درون بطری ها را کنترل می ­کند.

پیشگیری از نشت مواد و ایمنی

بسته ­بندی، باعث کاهش ریسک و حفظ سلامت محصولات می شود و یک پوشش مقاومتی مناسب برای محصولات در برابر آسیب ها ایجاد می­ کند. دستگاه سیل القایی در عملکردهای متفاوت دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ساخته و تولید شده است؛ دستگاه سیل القایی دستی، پرکاربردترین دستگاه سیل القایی است. 

روش کار دستگاه سیل القایی

 روش کار دستگاه سیل القایی به این صورت است که فویل یا ورق آلومینیومی را در درب بطری قرار داده، سپس درب بطری را روی بطری قرار می ­دهید؛ پس از آن با استفاده از اشعه الکترومغناطیس روی درب، فویل را در دهانه بطری سیل کرده و درب بطری را ببندید. اشعه الکترومغناطیس دستگاه سیل القایی، به محتویات آسیب نمی­ رساند.

نحوه کار دستگاه سیل القایی به این صورت است که وقتی ظرف از زیر سیستم سیم پیچ القایی عبور می ­کند، فویل آلومینیومی به علت جریان­ های گردابی شروع به تولید حرارت می­ کند و گرما را به سمت موم چسب هدایت می­ کند؛ گرما موم را ذوب کرده و به دهانه ظرف جذب می­ شود و باعث محکم چسبیده ­شدن آن به سرپوش می شود و در نهایت ظرف را آب­ بندی می­ کند، به همین دلیل به دستگاه سیل القایی، دستگاه سیل وکیوم القایی نیز گفته می‌شود.

دستگاه سیل القایی، قابلیت پلمپ درب بطری در دهانه های 100 تا 150 میلی متر را دارد. برق مصرفی دستگاه سیل، می‌تواند تک فاز یا سه فاز باشد. جنس دستگاه سیل بستگی به انتخاب خریدار می‌تواند آلومینیومی یا استیل باشد. 

تولید کننده سیل القایی

دستگاه سیل القایی در عملکردهای متفاوت، توسط شرکت­ های مختلف تولید شده است. دستگاه سیل القایی تولید شده در شرکت بازرگانی، یک دستگاه معتبر است و کارایی بالایی دارد. سیل القایی یک وسیله پرکاربرد در منازل، کارگاه ­ها و صنایع غذایی و دارویی می ­باشد که در برندهای متفاوتی در بازار موجود است و هر کدام از آنها با توجه به نوع برند، قابلیت استفاده و کارایی در قیمت ­های متفاوتی در بازار موجود است. قیمت دستگاه سیل القایی با توجه به هوشمند بودن، سایز دهانه دستگاه و سایز  دستگاه بستگی دارد. در خرید دستگاه سیل ابعاد دهانه ظرف خیلی اهمیت دارد.

شرکت بازرگانی AG با 20 سال سابقه به عنوان یکی از وارد کننده­ های دستگاه سیل القایی در برندها و با کارایی ­های متفاوت وارد می­ کند و با قیمتی مناسب و ضمانت ­شده به بازار عرضه می­ کند و در کمترین زمان برای خریداران خود ارسال می ­کند.

شعبه تهران
ﺻﺎدﻗﯿﻪ ،ﺑﻠﻮار آﯾﺖ اﻟﻠﻪ ﮐﺎﺷﺎﻧﯽ رو ﺑﻪ روی ﻣﺴﺠﺪ ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻓﯽ، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﺗﺮک
شعبه اصفهان
اصفهان، فلکه ارتش خیابان وحید قبل از چهارراه امام‌زاده محسن، کوچه شماره ۲۳ پلاک ۶۲۲