انواع دستگاه پرکن پودر

ماشین آلات پرکن و بسته بندی دستگاه پرکن

دوشنبه 19 مهر 1400

 انواع دستگاه پرکن پودر

 دستگاه پرکن پودری

دستگاه پرکن پودری یا دستگاه پرکن گرانولی دستگاهی جهت پرکردن مواد پودری و گرانولی می باشد. این دستگاه در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، پزشکی و ارایشی و بهداشتی و غیره کاربرد دارد. دستگاه پرکن پودری چند مدل دارد که در ادامه به تفسیر آنها پرداخته شده است. 

دستگاه پرکن پودر گرانولی

دستگاه پرکن پودر گرانولی جهت پرکن و بسته بندی مواد گرانولی می باشد. پودرهای گرانولی شامل چای، دانه های قهوه، خشکبار، حبوبات، ماکارونی، قند، برنج و غیره می باشد.

پرکن-پودر

دستگاه پرکن پودری و گرانولی برای پرکردن پودر و گرانول در بسته بندی های گوناگون می‌باشد. با این دستگاه کیسه، لیوان، بسته های ساشه و هر گونه فضایی را مملوء از پودرهای مواد غذایی، شیمیایی، گیاهی، بهداشتی و پرکرده و بسته بندی کرد. دستگاه پرکن پودر گرانولی یکی از مهم ترین دستگاه ها پرکن در صنایع می باشد که بدلیل کاربردش به نام های دیگر شناخته می شود. از جمله:

دستگاه پرکن قوطی گرانولی

این دستگاه پرکن پودر گرانولی به جهت پرکن و بسته بندی پودرهای گرانولی در قوطی، به دستگاه پرکن قوطی گرانولی معروف است.

دستگاه پرکن و بسته بندی پودر لباسشویی

دستگاه پرکن پودری برای پودرها و گرانول جهت پرکن و بسته بندی کاربرد دارد. این دستگاه برای پرکن و بسته بندی پودر لباسشویی کاربرد داشته و به این نام نیز شناخته می شود.

دستگاه پرکن پودری ساشه یا ساشه پرکن

پیش از معرفی دستگاه ابتدا ساشه را توضیح می دهیم. ساشه کیسه پلاستیکی یکبار مصرف است که در صنایع غذایی، بهداشتی، آرایشی و دارویی و غیره کاربرد دارد.بسته های ساشه معمولا حاوی مواد مصرفی مانند سس، پودر نسکافه، شامپو، دارو، ادویه جات رستورانی و غیره کاربرد دارد. دستگاه پرکن پودری ساشه یا ساشه پرکن، دستگاهی است که مواد با حجم کم با تیراژ بالا را تولید کرده و بسته بندی می کند.

 

دستگاه کیسه پرکن

این دستگاه نیز همان دستگاه پرکن پودری گرانولی در درون کیسه ها می باشد. به این دستگاه، دستگاه بسته بندی برنج و قند نیز گفته می شود.  این دستگاه یکی از پرفروش ترین و مهم ترین دستگاه پرکن پودری می باشد که در صنایع غذایی و ساختمانی کاربرد دارد. در صنایع غذایی جهت پرکن و بسته بندی پودرها و گرانول ها کاربرد دارد و در صنایع ساختمانی برای پرکن و بسته بندی سیمان، پوکه و استفاده می‌شود.

دستگاه قوطی پرکن ادویه جات

دستگاه قوطی پرکن پودری یا قوطی پرکن ادویه جات، دستگاهی جهت پرکردن پودرها و ادویه جات در قوطی ها می باشد. این دستگاه با نام دستگاه قوطی پرکن ادویه جات نیز شناخته می شود.

دستگاه قوطی پرکن ادویه جات سایز کوچکی داشته و مناسب منازل می باشد و کاربرد خانگی دارد؛ به همین خاطر به نام دستگاه ادویه پرکن خانگی نیز شناخته می شود. دستگاه پرکن پودری با توجه به نوع عملکرد به دو مدل زیر تقسیم بندی می شوند:

دستگاه پرکن پودری نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن پودری تمام اتوماتیک

 

دستگاه پرکن پودری نیمه اتوماتیک

دستگاه های پرکن پودری نیمه اتومات و تمام اتومات هر دو نوار نقاله دارند. دستگاه پرکن پودری نیمه اتومات نوار نقاله جهت پرکن و بسته بندی پودرها دارد؛ فقط چون نیمه اتومات است، بطری ها توسط اپراتور گذاشته می شود.دستگاه پرکن پودری نیمه اتوماتیک برای بسته بندی و پر کردن مواد گرانولی روان مانند انواع دانه های روغنی، برنج و . . کاربرد دارد.

 

دستگاه پرکن پودری تمام اتوماتیک

دستگاه پرکن پودری تمام اتومات نوار نقاله جهت پرکن و بسته بندی پودرها دارد؛ ظرف ها، قوطی ها یا کیسه روی نوار نقاله قرار گرفته و به کمک نوار به سمت مخزن جهت پرکن هدایت می شود و پس از اتمام عملیات و فرآیند پرکن، ظروف و قوطی ها به سمت دستگاه بسته بندی هدایت می شوند.

 

 دستگاه-پرکن-پودر

شیوه نگهداری دستگاه پرکن پودری

  • هنگام استفاده از دستگاه پرکن به صداهای دستگاه توجه داشته باشید و در صورت احساس صدای غیر طبیعی، دستگاه را خاموش کنید.
  • دستگاه را در محلی که فضای خالی مناسبی در اطرافش داشته باشد؛ قرار دهید.
  • در زمان استفاده از دستگاه، به ظرفیت های ورودی، مشخصات و نوع مصرف و نوع عملکرد دستگاه دقت و توجه کافی داشته باشید.
  • دستگاه را به گونه ای قرار دهید که هتگام کار با دستگاه، لغزش و عدم تعادلی در دستگاه مشاهده نگردد.
  • کنترل بیشتر این دستگاه‌ها با صفحه لمسی می باشد.
  • جهت بسته بندی، حتماً از بسته‌هایی با جنس مناسب دستگاه استفاده کنید.
  • قبل از شروع کار، بخش های مکانیکی دستگاه را روغن کاری نمایید.

شعبه تهران
ﺻﺎدﻗﯿﻪ ،ﺑﻠﻮار آﯾﺖ اﻟﻠﻪ ﮐﺎﺷﺎﻧﯽ رو ﺑﻪ روی ﻣﺴﺠﺪ ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻓﯽ، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﺗﺮک
شعبه اصفهان
اصفهان، فلکه ارتش خیابان وحید قبل از چهارراه امام‌زاده محسن، کوچه شماره ۲۳ پلاک ۶۲۲