دستگاه جت پرینتر چیست؟

ماشین آلات پرکن و بسته بندی دستگاه جت پرینتر

دوشنبه 19 مهر 1400

 دستگاه جت پرینتر چیست؟

 

دستگاه جت پرینتر برای چاپ اطلاعات محصول از جمله تاریخ تولید، تاریخ انقضا، لوگوی محصول و اطلاعات تکمیلی محصول روی محصول ساخته شده است.این دستگاه در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، بهداشتی -آرایشی و کاربرد دارد. کاربرد اصلی دستگاه در ادامه توضیح داده شده است. دستگاه جت پرینتر در چند مدل صنعتی و خانگی در بازار موجود است.

دستگاه جت پرینتر صنعتی یک دستگاهی تمام اتومات می باشد. در انتهای خط تولید در صنایع، پس از بسته ­بندی نصب می­­ شود و اطلاعات مهم را روی محصول چاپ می­کند. این دستگاه سرعت بالایی در عملیات و همچنان تعداد تیراژ بالایی دارد.

دستگاه جت پرینتر خانگی یک مدل دستگاه جت پرینتر دستی می­ باشد. این دستگاه با اپراتور کار می­کند و بدلیل آنکه سرعت پایینی دارد و در تعداد تیراژ پایین عملیات چاپ را انجام می ­دهد؛ در کارگاه­ ها و کارخانه ­های کوچک کاربرد دارد.

ویژگی های دستگاه جت پرینتر:

مصرف انرژی بهینه دارد.

با بیشتر جوهرها سازگاری دارد.

توانایی چاپ متن و اعداد در سطوح منحنی و غیرصاف را دارد.

در دستگاه ­های جت پرینتر دستی، بدلیل کار با اپراتور سیستم های ایمنی برای محافظت از اپراتور در دستگاه گذاشته شده است.

کاربرد جت پرینتر چیست؟

جت-پرینتر

دستگاه جت پرینتر یک دستگاهی برای چاپ اطلاعات داده شده به دستگاه می­باشد. این دستگاه در انتهای خط تولید پس از دستگاه بسته­ بندی نصب می شود. اطلاعات لازم برای خریدار از جمله لوگو و نام تجاری شرکت، تاریخ تولید و انقضا، قیمت محصول و اطلاعات تکمیلی محصول توسط این دستگاه در محل مورد نظر محصول چاپ می­شود.

کاربرد و عملیات دستگاه جت پرینتر در تمامی مدل­های دستگاه یکی است؛ فقط در شیوه چاپ تفاوت دارند. شیوه چاپ در دستگاه جت پرینتر دستی اینگونه است که اطلاعات درخواستی در قسمت خروجی دستگاه قرار گرفته، سپس دستگاه را در محل مورد نظر روی محصول قرار داده و عملیات چاپ با کمک اهرم یا شاسی انجام می­شود.

شیوه چاپ در دستگاه جت پرینتر صنعتی کاملا اتومات می­باشد. این دستگاه در انتهای خط تولید نصب شده و پس از بسته ­بندی اتوماتیک محصولات توسط دستگاه بسته ­بندی، محصولات توسط نوار نقاله به سمت دستگاه جت پرینتر هدایت شده و عملیات انجام می­شود. دستگاه جت پرینتر جهت چاپ اطلاعات در صنایع حمل و نقل برای چاپ اطلاعات رو کارتون­ ها و در کارخانه ­های مهندسی روی لوله ­ها چاپ می­شود.

کدام جت پرینتر مناسب کسب و کار من است؟

جت-پرینتر-مناسب

انتخاب بهترین نوع جت پرینتر بستگی به زمینه فعالیت کاری بستگی دارد. دستگاه جت پرینتر صنعتی و تمام اتومات سرعت بالایی در چاپ دارد و برای صنایع با تعداد تیراژ بالا مناسب می­ باشد. از طرفی دستگاه جت پرینتر دستی ساده‌تر است و سرعت پایینتری دارد.

به بیان دیگر برای چاپ با تیراژ بالا و انجام کار با سرعت بالا در صنایع و کارخانه های بزرگ دستگاه جت پرینتر صنعتی بهترین انتخاب می­باشد و در صورت داشتن صنعت و کارگاه متوسط یا کوچک دستگاه جت پرینتر دستی بدلیل انجام کار با سرعت پایین و تیراژ پایین مناسب می­ باشد.

جت پرینتر دستی جهت چاپ اطلاعات بر روی محصولاتی کاربرد دارد؛ که آن محصولات مانند بشکه‌ها، لوله‌ها، کارتن‌های بزرگ و غیره. روی نوار نقاله قرار نمی ­گیرند؛ و به نوعی با نمونه ­های مشابه دستگاه جت پرینتر صنعتی، چاپ متن و اطلاعات روی آن محصولات امکان پذیر نمی­ باشد.

جت پرینترها قابلیت داشتن چه امکاناتی دارد؟

 لرزشگیر دست

 قابلیت نصب

 داشتن زبان فارسی

قابلیت اتصال به کامپیوتر

 ذخیره سازی و آرشیو پیام

 

جت پرینتر بر روی چه سطح­هایی قابلیت چاپ دارد؟

دستگاه جت پرینتر در دو مدل دستی و اتوماتیک قابلیت چاپ روی سطح های مختلف با شکل های مختلف، همچنان با ارتفاعات مختلف را دارد. بعضی محصولات مانند تخم مرغ دستگاه جت پرینتر مناسب خود را می­خواهد.

روش چاپ اطلاعات جت پرینتر روی محصولات به چه صورتی می­باشد؟

جت پرینتر با کارتریج کار می‌کند و با جوهر اطلاعات را روی محصول چاپ می‌کند. کارتریج قابل شارژ می باشد.

 موارد مهم در خرید جت پرینتر که باید به آن توجه کرد؟

طول و عرض چاپ

نمونه کار دستگاه

کیفیت چاپ

وزن دستگاه

ویژگی های دستگاه جت پرینتر دستی و صنعتی چیست؟

جت پرینترهای دستی جت پرینترهای بدون سنسور هستند؛ جت پرینترهای دستی قابلیت چاپ هر نوع اطلاعاتی مانند حروف، اعداد، لوگو و بارکد روی هر سطحی و با هر فونتی دارد. این دستگاه یک شاسی جهت چاپ اطلاعات روی محصولات دارد.

جت پرینترهای صنعتی و اتوماتیک سنسوردار هستند و عملیات چاپ به طور کاملا اتومات قابل انجام هستند. شیوه کار نیز اینگونه است که دستگاه جت پرینتر را روی محصول فیکس کرده و متن و اطلاعات مورد نظر را روی محصولات که با نوار نقاله به سمت دستگاه هدایت می­شود؛ چاپ می­کند.

 

شعبه تهران
ﺻﺎدﻗﯿﻪ ،ﺑﻠﻮار آﯾﺖ اﻟﻠﻪ ﮐﺎﺷﺎﻧﯽ رو ﺑﻪ روی ﻣﺴﺠﺪ ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻓﯽ، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﺗﺮک
شعبه اصفهان
اصفهان، فلکه ارتش خیابان وحید قبل از چهارراه امام‌زاده محسن، کوچه شماره ۲۳ پلاک ۶۲۲