مزایا و معایب دستگاه کره بادام زمینی صنعتی و خانگی

ماشین آلات صنایع غذایی دستگاه کره گیر

دوشنبه 19 مهر 1400

 مزایا و معایب دستگاه کره بادام زمینی صنعتی و خانگی

دستگاه کره گیر در صنایع غذایی جهت تهیه کره بادام زمینی و ...کاربرد دارد. با این دستگاه می توان محصولات شیر سویا و شیر بادام را تولید کرد؛ همچنین این دستگاه امکان مخلوط کردن چند محصول با هم با کاکائو و شیره انگور را دارد. این دستگاه محصولاتی ارگانیک بدون هیچ ماده افزودنی تولید می کند. این دستگاه در ظرفیت های مختلف با حجم های مختلف ساخته شده است. دستگاه کره گیر بادام زمینی در حجم ها با سایزهای مختلف تولید شده است، به همین دلیل علاوه بر استفاده و کاربرد در صنایع، در کارگاه های کوچک جهت راه اندازی خط تولید و مصرف خانگی نیز کاربرد دارد.

ارده و کره از جمله غذاهای پرمصرف در سبد غذایی خانوار به خصوص در فصل پاییز و زمستان می باشد. به همین دلیل علاوه بر مصرف در صنایع، مصرف خانگی نیز دارد و دستگاه با حجم و سایز مناسب جهت تولید ارده و کره در مراکز تولیدی کوچک دارد. دستگاه کره گیر صنعتی از دستگاه کره گیر خانگی بزرگتر است و امکان تولید کره در مقیاس بالا را دارد؛ به بیان دیگر ظرفیت تولیدی بالایی دارد.

 محصولات تولیدی به وسیله دستگاه کره گیر و ارده گیر

 • کره پسته
 • کره گردو
 • کره بادام زمینی 
 • کره و کرم کنجد
 • ارده و شیره انگور
 • ارده و شیره خرما
 • شیر سویا 
 • شیر بادام زمینی
 • و غیره

 

 طرز کار دستگاه کره و ارده گیری

دستگاه کره و ارده گیر مدل های مختلفی دارد و به همین دلیل شیوه های تولید دستگاه کره و ارده گیر با هم متفاوت است. بعضی از دستگاه ها با آسیاب کردن دانه ها و مغزه ها عملیات تولید کره و ارده را انجام می دهد و مدل های دیگر با وارد کردن فشار و پرس کردن کره و ارده را تولید کرده است. در فرآیند تولید محصول همانند دستگاه روغن گیری، لرد و کنجاله ای ندارد و این در افزایش درآمد و سود موثر است. محصولات تولیدی دستگاه کره و ارده گیر چربی کم و مواد مغذی و پروتئینی بالایی دارند.

طرز استفاده از دستگاه کره گیر برقی

دستگاه کره‌گیر و ارده‌گیر همانند دستگاه آسیاب، دو سنگ برای تولید محصولات دارد. این سنگ ها می توانند طبیعی یا مصنوعی باشند. همچنین، یک اینورتور جهت تنظیم سرعت چرخش دستگاه دارد. سنگ بالایی دستگاه ثابت بوده و پایینی با سرعت می چرخد. میزان چرخش سنگ پایین با اینورتور تنظیم می شود. دانه ها و مواد غذایی را در میان دو سنگ قرار می دهند، گردش سنگ پایینی باعث له شدن مواد غذایی، دانه ها و مغزها می شود و کره و ارده را تولید می کند.

فاصله میان سنگ ها و میزان سرعت گردش در دستگاه بر میزان نرمی ارده و کره موثر است. دستگاه های کره و ارده گیر قابلیت تنظیم میزان نرمی و سختی ارده و کره تولید شده را دارند. دستگاه های صنعتی بدلیل آنکه بزرگتر هستند؛ در نتیجه سرعت گردش بیشتر و توان تولیدی بالایی دارند. 

ویژگی های دستگاه کره گیر

 1. تولید محصولات کره و ارده ارگانیک
 2. کارکرد آسان
 3. کم صدا
 4. طراحی زیبا
 5. مناسب استفاده در مغازه ها
 6. قابلیت کره و ارده گیری در حضور مشتری
 7. برای تولید ارده در حضور
 8. دارای قیف استیل
 9. توان و قدرت بالا
 10. ساختار با دوام

دستگاه کره و ارده گیر

 

مزایای دستگاه ارده گیر و کره گیر

 • ظرفیت تولیدی بالا
 • کم حجم و سبک
 • ارزان قیمت و با کیفیت
 • استفاده از سنگ طبیعی
 • بی صدا و بدون لرزش
 • مصرف برق پایین
 • قابلیت تنظیم سنگ برای نرمی و زبری
 • قابلیت تولید محصولات مختلف ارده و کره
 • دارای محفظه‌های قابل شستشوی استیل
 • کاملا بهداشتی  
 • طول عمر زیاد محصولات تولیدی

بررسی بخش های مختلف دستگاه کره گیر و ارده گیر

جنس و کیفیت سنگ های دستگاه در کیفیت و دوام دستگاه موثر است و اهمیت بالایی دارد. مکانیزم تولید کره و ارده با دستگاه های کره و ارده گیر با جنس سنگ های مختلف، متفاوت است. تولید ارده و کره با دستگاه سنگ طبیعی سرعت پایینی دارد و با سنگ مصنوعی سرعت بالایی دارد. وزن دستگاه های کره و ارده گیر با سنگ طبیعی بسیار بالاست و قیمت بالایی هم دارد و نظافت سختی نیز دارد. دستگاه کره گیر و ارده گیر با سنگ مصنوعی، قیمت متناسب و پایینی دارد و سبکتر است؛ همچنان نظافت آسان تری دارد.

محصولات تولید شده توسط دستگاه کره گیر و ارده گیر با سنگ طبیعی لذیذتر است و کیفیت بالایی دارد؛ اما سرعت تولید با میزان حجم های متفاوت در دستگاه کره گیر و ارده گیر با سنگ مصنوعی بیشتر می باشد.

  اینورتور

سیستم اینورتور علاوه بر تنظیم سرعت تولید، کار خنک کردن دستگاه جهت تولید با کیفیت و مطلوب محصولات را دارد. دستگاه در هنگام تولید کره و ارده حرارت بالایی دارد و اگر دستگاه پیش از خروجی کار محصولات تولیدی، روغن می اندازد و برای دستگاه مشکل ایجاد می کند و همچنان محصولات را یک دست تولید نمی کند. در صورت تمایل جهت خنک شدن بیشتر دستگاه، می توانید دستگاه را به سیستم گردش آب داخل سیلندر مجهز کنید.

 مراقبت و نگهداری از دستگاه ارده گیر و کره گیر

ویژگی های یک سنگ خوب برای دستگاه کره گیر و ارده گیر:

   1-  شیارهای دقیق برای له شدن دانه ها و مغزهای روغنی داشته باشد.

   2- مکانیزم عملکردی خوب و توانایی تولید کره پسته و کره بادام زمینی را داشته باشد.

 دستگاه های تولید ارده و کره پس از اتمام کار جهت مراقبت از دستگاه باید تمیز شوند. برای تمیز کردن دستگاه، ابتدا باید دستگاه را روشن کنید و در آن مقداری آب گرم بریزید و درب را ببندید. سپس به مدت 5 دقیقه اجازه می دهید دستگاه کار کند و شسته شود، در نهایت آب دستگاه را خالی می کنید.

سوالات متداول دستگاه کره گیر و ارده گیر

آیا دستگاه کره گیر صدا و لرزش دارد؟

دستگاه ارده وکره گیر بدون لرزش با صدای پایینی کار می کند.

آیا دستگاه های کره گیر قابلیت کارکرد بی وقفه را دارد؟

بله، قابلیت استفاده و کارکرد در 24 ساعت شبانه روز را دارد.

وزن دستگاه های کره گیر چقدر می باشد؟

وزن دستگاه ها متفاوت است؛ حدود 35-350 کیلوگرم می باشد.

ظرفیت تولید هر دستگاه کره گیر چقدر می باشد؟

ظرفیت تولید دستگاه های کره گیر متفاوت است، اما حداقل ظرفیت تولیدی 10 یا 15کیلوگرم الی 500  کیلوگرم در ساعت می باشد.

شعبه تهران
ﺻﺎدﻗﯿﻪ ،ﺑﻠﻮار آﯾﺖ اﻟﻠﻪ ﮐﺎﺷﺎﻧﯽ رو ﺑﻪ روی ﻣﺴﺠﺪ ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻓﯽ، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﺗﺮک
شعبه اصفهان
اصفهان، فلکه ارتش خیابان وحید قبل از چهارراه امام‌زاده محسن، کوچه شماره ۲۳ پلاک ۶۲۲