کاربردها و مراحل تولید اسانس

ماشین آلات صنایع غذایی دستگاه اسانس گیری

شنبه 24 مهر 1400

اسانس ها جزء گروه روغن های فراری محسوب می شوند که البته جنبه گیاهی دارند و شامل ترکیبات گیاهی چرب و فرار هستند. اسانس ها در واقع مایعی روغنی می باشند که از گیاهان به دست می آیند و در حقیقت پراکنده شدن بوی خوش و معطر از اجزای بعضی از گیاهان و یا داشتن مزه خاص به علت وجود این اسانس ها می باشد.

در گیاهان مختلف، محل تشکیل روغن یا اسانس متفاوت است، مثلا در گیاه نعنا، اسانس در تارهای ترشح کننده گیاه است، در گل محمدی در گلبرگ های آن و در گیاهان چتری در لوله های روغنی قرار دارد. به علت تبخیر شدن سریع اسانس ها در معرض هوا، آنها را در ظرف های در بسته نگه داری می کنند. همه روغن های فرار جزء اسانس ها به حساب می آیند.

در ابتدا اسانس های جداسازی شده بی رنگ هستند ولی در اثر مجاورت هوا، کم کم تغییر رنگ می دهند. یکی از دلایلی که اسانس های حاصل از دستگاه اسانس گیری را در ظرف های تیره رنگ نگه داری می کنند همین است چون بر اثر تابش مستقیم نور اسانس ها خواص کیفی خود را به سرعت از دست می دهند.

کاربرد دستگاه اسانس گیر

مراحل اسانس گیری

برای اسانس گیری باید مراحلی را پشت سر گذاشت. مرحله اول مخزن یا دیگ پخت است، که مهم ترین و اصلی ترین بخش دستگاه است و جنس آن از استیل می باشد که ضد زنگ، ضد ضربه و بسیار مقاوم است. این مخزن دارای درب بسیار محکمی است و دارای واشر سیلیکونی و چفت می باشد، به همین خاطر در زمان اسانس گیری کوچک ترین بویی از داخل مخزن به بیرون پخش نمی شود.

مرحله بعد مرحله اسانس گیری است. به خاطر اینکه اسانس به اندازه بسیار اندکی به دست می آید، اندازه محل اسانس گیری هم کوچک است. در دستگاه این بخش با مهارت خاصی طراحی شده است که به وسیله یک شیلنگ به کندانسور متصل می شود. هنگامی که بخار حاصل از جوشیدن گیاهان وارد بخش اسانس گیر شد، روغن موجود یا همان اسانس در ته آن می ماند و مایع دوباره به مخزن بر می گردد. این عمل آنقدر تکرار می شود تا اسانس روغنی تولید شود و داخل قسمت اسانس گیر دستگاه اسانس گیر ریخته شود. مایعی که داخل مخزن می ماند آب مقطر است.

مرحله بعدی کندانسور است. این قسمت جهت خنک کردن بخارات و گرفتن حرارت بخارات  و تبدیل آنها به مایع خنک می باشد.کندانسور یکی از عوامل مهمی است که به طور مستقیم بر روی قیمت دستگاه های اسانس گیر تاثیر گذار است. به این فرآیند و گذر از مراحل فوق، عرق گیری می گویند. 

مرحله اخر، شیر تخلیه اسانس است که از قسمت های مهم و بسیار کاربردی در ساختار این دستگاه به حساب می آید. اسانس تولید شده توسط این شیر، تخلیه و آماده برای استفاده می شود. اسانس به دست آمده چون حالت روغنی دارد با آب مخلوط نمی شود و بر روی سطح جمع می شود. چرخه اسانس گیری تا جایی ادامه پیدا می کند که همه عصاره و عرقیات و عطر و طعم گیاه خارج شود و آب مقطر باقی بماند.

 

مراحل اسانس گیری با دستگاه اسانس گیر

کاربردهای دستگاه اسانس گیری

دستگاه اسانس گیری کاربرد زیادی در بخش های مختلف دارد، مثلا در بخش بهداشتی و آرایشی در تولید عطرها از انواع گیاهان معطر و انواع گل ها مثل گل محمدی و رز کاربرد دارد. در بخش دارویی و درمانی برای تولید عرقیجات از انواع گیاهان دارویی به کار می رود که این دستگاه معمولا در عطاری ها مورد استفاده قرار می گیرد. در بخش خوراکی تهیه گلاب و گلابگیری و مصرف آن در صنایع غذایی می باشد.

آموزش ساخت دستگاه اسانس گیر

برای ساخت این دستگاه به مخزنی تمام استیل با گنجایش حداقل 500 لیتر نیاز است که بخار به یکی از روش های تقطیر آب یا بخار، در داخل مخزن دستگاه تولید می شود. البته خروجی از مخزن و استخراج عرقیجات یا اسانس از شیر تخلیه توسط کندانسورها انجام می پذیرد.

از کندانسورها برای هدایت کردن بخارات و عرقیات از مخزن به شیر تخلیه استفاده می شود. از دستگاه اسانس گیر برای تهیه اسانس از انواع گیاهان عطری مثل بابونه و رزماری استفاده می کنیم. نمونه های تولید شده را با نمونه آزمایش گاهی مقایسه کردیم، میزان بازده اسانس نوع آزمایش گاهی آن نسبت به نمونه تولیدی کمتر بود.

در ساخت دستگاه اسانس گیر خانگی از دیگ های مسی عرق گیری برای جایگزینی مخزن دستگاه استفاده می شود که برای گرفتن عصاره انواع گیاهان دارویی و گل ها کاربرد دارد. یکی از مشاغلی که در حال حاضر با وجود مشکلات اقتصادی، شاهد رشد آن هستیم، تولید عرقیجات گیاهی در حوزه مواد غذایی است. شما می توانید با در اختیار داشتن یک دیگ بخار مسی عرق گیری یا همان دستگاه عرق گیری و گلاب گیری، برای خود کسب و کار تازه ای راه بیاندازید و با استفاده از دستگاه اسانس گیری خانگی اقدام به تولید انواع عرقیجات و تهیه گلاب کنید و از این راه کسب درآمد کنید.

شعبه تهران
ﺻﺎدﻗﯿﻪ ،ﺑﻠﻮار آﯾﺖ اﻟﻠﻪ ﮐﺎﺷﺎﻧﯽ رو ﺑﻪ روی ﻣﺴﺠﺪ ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻓﯽ، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﺗﺮک
شعبه اصفهان
اصفهان، فلکه ارتش خیابان وحید قبل از چهارراه امام‌زاده محسن، کوچه شماره ۲۳ پلاک ۶۲۲