سیستم هایی که در عملکرد دستگاه های پرکن نقش دارند

شنبه 02 بهمن 1400

 سیستم هایی که در عملکرد دستگاه های پرکن نقش دارند

همانگونه که از اسم دستگاه پرکن مشخص است این دستگاه برای پر کردن حجم معینی از محصولات جامد به شکل پودری و گرانولی یا مایعات با ویسکوزیته و چگالی متفاوت در انواع بطری های شیشه ای یا پلاستیکی، قوطی های فلزی، انواع پت، انواع پاکت ها با جنس های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

احتمالاً تعداد زیادی از افراد نمی‌دانند که ماشین آلات پرکن چه خدماتی به جامعه می دهند، در حالی که در طول روز به طور مکرر در حال استفاده نمودن از محصولاتی هستند که توسط دستگاه های پرکن تولید شده است. به طوری که تمامی تولید کنندگان صنایع مختلف از قبیل غذایی، دارویی، بهداشتی آرایشی و شیمیایی جهت بسته بندی و ارائه آن به مشتریان خود از این نوع دستگاه ها استفاده می کنند.

دستگاه پرکن مایعات و پرکن پودر

در حال حاضر با توجه به پیشرفت صنعت، بسته بندی و جایگاهی که این صنعت در جوامع بشری پیدا کرده است، استفاده از دستگاه پرکن بسته بندی(ساشه) روز به روز بیشتر می‌شود و یک امر ضروری و غیر قابل انکار در صنعت به شمار می‌رود. استفاده از دستگاه پرکن به اندازه ای اهمیت دارد که اگر تولید کننده ای برای محصولات خود به دنبال بسته بندی منحصر به فرد نباشد، بدون شک باید صحنه رقابت میان تولیدکنندگان مشابه خود را ترک کند.

مزیت های استفاده از دستگاه پرکن

وجود این دستگاه‌ها در صنایع موجب کاهش خطای نیروی انسانی می‌شود، که مسئله بسیار مهمی در صنعت بسته‌بندی به شمار می‌آید، چون تمامی بسته ها باید با یک وزن مشخص و یکسان باشند که در غیر این صورت هم تولیدکنندگان و هم خریداران خسارت می بینند.

همچنین استفاده از دستگاه های بسته بندی همانند پرکن موجب کاهش آلودگی می شوند که امر بسیار مهم و ضروری در صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی می باشد. چون وقتی آلودگی به پایین ترین حد خود برسد، سرعت کار و بهره‌ وری افزایش می یابد. همانطور که قبلا اشاره کردیم دستگاه های پرکن به طور کلی در دو نوع پرکن جامدات و پرکن مایعات دسته‌بندی می‌شوند.

طرز کار دستگاه پرکن

طرز کار دستگاه پرکن به این صورت است که مقدار محصول با روش‌های مختلف اندازه‌ گیری می‌شود. البته اندازه گیری در بعضی از دستگاه ها به دقت و در بعضی دیگر حدودی و به شکل حجمی انجام می‌گیرد. برای پر کردن پاکت و بطری ابتدا هوای داخل آن تخلیه می شود و با فشار بالا محصول توسط دستگاه پرکن داخل بطری یا پاکت ریخته می شود.

جریان محصول به نوع حالت آن بستگی دارد که جامد است یا مایع. جهت پر نمودن نمونه های مایع بسیار غلیظ از سیلندر پیستون استفاده می کنند تا محصول مورد نظر به راحتی جریان پیدا کند، گاهی نیز از روش گرم کردن محصول استفاده می‌کنند تا روان شود.

در داخل دستگاه پرکن، سنسور قرار داده شده که پاکت یا بطری را شناسایی می‌کند و پس از آن محصول توسط قیف یا نازلی که متناسب با نوع محصول باشد، داخل پاکت یا بطری ریخته می شود. برای محصولات پودری، پرکن های توزینی مورد استفاده قرار می گیرند و برای مایعات، محصولات توسط نازل داخل ظروف بسته بندی پمپ می شوند. لازم است قبل از پرکردن هوای ظروف کاملا تخلیه شود تا از جابجایی مواد جلوگیری شود.

 در انواع نمونه های دستگاه پرکن اتوماتیک به طور معمول از سیستم PLC استفاده می شود. این سیستم در حقیقت یک کنترلر است و قابلیت برنامه ریزی دارد. کاربر می تواند تنظیمات لازم را به صورت داده ای روی دستگاه اعمال کند تا خروجی که مدنظر است، نمایش داده شود.

 وظیفه دستگاه پرکن در گام اول اندازه گیری دقیق و سپس ریختن مواد داخل پاکت یا دیگر ظروف بسته بندی می باشد. بسته بندی حجمی با استفاده از دستگاه پرکن پیمانه ای و بسته بندی وزنی با استفاده از دستگاه پرکن تک توزین، دوتوزین، چهار توزین و. قابل انجام می باشد. قیمت دستگاه های حجمی نسبت به دستگاه های توزینی مناسب تر است ولی دقت در وزن در دستگاه های توزینی بسیار بالاتر و مطمئن تر است.

سیستم های دستگاه های پرکن

در دستگاه های پرکن پودری و دستگاه های پرکن مایعات برای قطع عملکرد، سیستم های مختلفی وجود دارد، تا در زمان مناسب فرآیند پر کردن و تزریق را قطع کنند. سیستم های تعیین کننده حجم و قطع عملکرد دستگاه پرکن به سه گروه متفاوت دسته بندی می شوند که هر کدام نسبت به نوع کاربردی که دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد و شامل موارد زیر می باشد:

·       لودسل

·       تایمر

·       کانتر

لودسل: کاربرد سیستم لودسل به عنوان یک حسگر وزن تعریف می شود. در کل سیستم لودسل با دقت بسیار بالا، وزن دلخواه را اندازه گیری می کند و عمل پرکردن انجام و سپس قطع می‌شود. دقت این سیستم در حد بالایی است، به طوری که در هر ۱۰۰ گرم حتی یک گرم خطا ندارد.

در سیستم لودسل کنترل مقدار تزریق مواد امکان پذیر است و توسط مدار فرمان انجام می شود. همچنین می توان مراحل تزریق را به چند مرحله تقسیم کرد که در این صورت دقت کار در حد قابل توجهی افزایش می یابد. البته معمولاً تقسیم بندی برای وزن های بالا انجام می شود.

سیستم های عملکرد دستگاه پرکن

دقت بالای سیستم لودسل به خاطر برخورداری از صفحه نمایش و تمرکز بالا می باشد. در نظر داشته باشید که این سیستم نسبت به دیگر سیستم ها هزینه بالاتری دارد. سیستم لودسل همچنین جهت پرکن ماردونی، پرکن پمپی و پرکن ثقلی مناسب است و مانع از خطای وزنی می شود.

تایمر: سیستم قطع عملیات فرآیند پرکردن تایمری با توجه به مدت زمانی که برای آن مشخص شده است، عمل پر کردن را قطع می کند. این سیستم تقریباً ساده و ارزان تر است، ولی از دقت پایین تری نسبت به دیگر سیستم‌های قطع پرکن برخوردار است.

سیستم تایمر با توجه به زمانبندی انجام شده، در زمان مشخص شده فرآیند پر کردن و تزریق را قطع می کند. به عنوان مثال پر کردن بطری های سس در مدت زمان مشخصی انجام می شود و قطع شدن آن به منظور پرشدن بطری های سس می باشد.

کانتر: سیستم کانتر مجهز به سنسوری است که تعداد دور در فرایند تزریق را مشخص می کند و معمولاً در پرکن های ماردون مورد استفاده قرار گرفته می شود. روش کار بدین صورت است که سنسور و شمارنده که در این سیستم به کار رفته است همانند یک چشم عمل می‌کند و می‌تواند هر جسمی را که از مقابل آن گذر کند را تشخیص دهد.

 شمارنده هم متناسب با تشخیص سنسور تعداد را نمایش می دهد. از آنجایی که اپراتور تعداد را برای دستگاه مشخص می‌کند، زمانی که عددهای شمارنده به تعداد مورد نظر می‌رسد، فرایند تزریق و پرکردن متوقف می‌شود.

 سیستم کانتر در پرکن های ماردون و جهت بسته هایی با وزن کم کاربرد دارد. مثلاً از سیستم کانترمی توان جهت پر کردن ادویه هایی با وزن ۱۰ گرم در هر بسته در سیستم پرکن ماردون استفاده کرد. در این صورت سیستم کنترلی برای شمارش تعداد دورهای پرکن ماردون و تزریق وزن مورد نظر بهترین گزینه است.

 از موارد دیگر کاربرد سیستم کانتر می توان به پر کردن بسته های نسکافه، کاپوچینو و ادویه جات را نام برد. مزایای استفاده از دستگاه های پرکن مجهز به سیستم تعیین حجم و قطر می توان به افزایش دقت، صرفه جویی در زمان و رعایت بهداشت اشاره کرد.

شعبه تهران
ﺻﺎدﻗﯿﻪ ،ﺑﻠﻮار آﯾﺖ اﻟﻠﻪ ﮐﺎﺷﺎﻧﯽ رو ﺑﻪ روی ﻣﺴﺠﺪ ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻓﯽ، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﺗﺮک
شعبه اصفهان
اصفهان، فلکه ارتش خیابان وحید قبل از چهارراه امام‌زاده محسن، کوچه شماره ۲۳ پلاک ۶۲۲